Pontoniniai lieptai

Pontoniniai lieptai – tai plaukiojančios modulinės konstrukcijos, leidžiančios efektyviai sukurti ir panaudoti plotą, esantį ant vandens telkinių. Pati pontoninio liepto technologija yra atkeliavusi iš JAV, tačiau šiandien dėl daugybės teikiamų privalumų populiari ir sėkmingai naudojama visame pasaulyje. Tokie lieptai grimzta į vandenį labai nedaug, todėl yra tinka net ir nedidelio ploto bei gylio telkiniams. Konstrukcija yra stabili ir tinkama įvairiai, susijusiai pramogomis vandenyje ir atvirame ore, be to, modulinio jungimo sistema neriboja liepto šeimininkų poreikių ir fantazijos: esant poreikiui galima keisti liepto dydį ir formą.

Pontoninių lieptų privalumai:

 • Plūduriuojanti konstrukcija net ir keičiantis vandens lygiui prisitaiko, todėl visada išlieka atvira naudojimui;
 • Lengvas įrengimas nereikalauja papildomų darbų, nereikia iš naujo tvarkyti ir apželdinti pakrantės;
 • Liepto vietą, esant reikalui, galima nesunkiai pakeisti arba perkelti jį į kitą vandens telkinį;
 • Lieptas yra greitai montuojamas, todėl jo įrengimas trunka vos keletą dienų;
 • Liepto įrengimui labiausiai tinka šiltasis metų laikas, tačiau esant poreikiui jį galima įrengti ir žiemą;
 • Pagal poreikį lieptas gali būti didinamas, mažinamas arba keičiama jo forma;
 • Inkaruojamas lieptas yra stabilus, tačiau galima turėti ir laisvai plūduriuojančią platformą, skirtą vandens pramogoms;
 • Moderni ir patikima konstrukcija užtikrina patogumą naudojantis lieptu bei ilgaamžiškumą.
 • Pontoninių lieptų rūšys

  Pontoninis lieptas yra modulinės konstrukcijos, surenkamas iš atskirų segmentų, vadinamų pontonais. Pagal pontonų medžiagą yra skiriamos dvi lieptų rūšys:

 • Plastikiniai pontoniniai lieptai – gaminami iš besiūlio liejinio plastiko. Vidus gali būti tuščias arba pripildytas putų polistireno. Šie lieptai yra atsparūs tiek žemai minusinei temperatūrai, tiek šilumai ir neigiamam gamtos poveikiui: saulei, sūriam vandeniui, naftos produktams.
 • Betoniniai pontoniniai lieptai – gaminami iš armuoto betono, užpildyti putų polistirenu. Tokie lieptai yra stabilūs ir pasižymi didele keliamąja galia. Jie atsparūs vandens ir ledo spaudimui, žemai temperatūrai.
 • Pontoniniai lieptai atrodo labai estetiškai ir darniai įsilieja į bendrą gamtos peizažą. Jų apdailai naudojama impregnuota mediena ir medienos konstrukcijos, kurios suteikia lieptui dailią išvaizdą ir užtikrina saugumą: medienos danga yra neslidi net esant drėgnam orui, konstrukcijos tvirtos ir ilgaamžės.

  Pontoninių lieptų priedai

  Surenkant pontoninį lieptą yra naudojamos cinkuotos metalinės detalės (kampuočiai, grandinės ir kt.), leidžiančios patikimai užtikrinti liepto konstrukcijos tvirtumą ir vientisumą. Būdamas vandens telkinyje, net ir tose dalyse, kuriose nėra tiesioginio sąlyčio su vandeniu, lieptas patiria neigiamą ardomąjį drėgmės poveikį, todėl medžio apdailai pritvirtinti taip pat yra naudojami nerūdijančio plieno ar atsparumą stiprinančiomis medžiagomis padengti varžtai.

  Pontoninis lieptas gali būti derinamas su įvairiais konstrukciniais elementais – tai leidžia puikiai priderinti šį statinį individualiems poreikiams. įprastai viena svarbiausių funkcinių dalių yra priėjimo lieptelis, kuris tvirtinamas sausumoje ir leidžia patogiai pasiekti bet kurią pontoninio liepto dalį.

  Medžio apdaila leidžia suteikti pontoniniam lieptui norimą išvaizdą: galima mediena padengti ne tik pagrindą, bet ir aptverti lieptą turėklais, pritvirtinti stacionarų suolą, lentynėlę ar kitus lauko baldus. Pontoniniai lieptai gali būti naudojami kaip prieplaukos, todėl prie jų derinami ir kiti funkciniai elementai: metaliniai sraigtai, kopetėlės, inkarai ir kita vandens transportui reikalinga įranga.